Katarzyna Jaskólecka

Specjalistka w naszej Akademii od zajęć umuzykalniających wg teorii E. E. Gordona, nauczycielka śpiewu i emisji głosu.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej, Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Poznaniu w klasie wokalnej oraz studiów biologicznych na Poznańskim UAM. Od ponad 3 lat nauczycielka muzyki na różnych szczeblach edukacji – od żłobków i przedszkoli przez szkoły podstawowe i gimnazja.

Organizatorka koncertów wokalnych w Jeżyckim Centrum Kultury w Poznaniu oraz Wielkopolskim Centrum Onkologicznym w Poznaniu. Była uczestniczką niezliczonej ilości warsztatów i kursów związanych z edukacją muzyczną niemowląt i dzieci.

Propagatorka teorii uczenia się muzyki według prof. E. E. Gordona. Studia zakończyła obroną pracy dyplomowej zatytułowanej „Elementy teorii uczenia się muzyki wg Edwina E. Gordona w edukacji przedszkolnej na terenie miasta Poznania”. W oparciu o tę teorię prowadzi zajęcia dla niemowląt i ich rodziców w Poznaniu i Lesznie.

Ponadto jako wokalistka śpiewała w Poznańskim Chórze Polihymnia i Kameralnym Chórze Akademii Muzycznej również w Poznaniu. W wolnych chwilach doskonali swoje umiejętności w grze na saksofonie. Pasjonatka kultury japońskiej. Uwielbia podróże i odkrywanie trudno dostępnych miejsc.

W lutym 2015 roku stworzyła chór działający przy  Zakładzie Japonistyki UAM w Poznaniu, który od czerwca 2016 roku przyjął nazwę Chór Kameralny HIBIKE.

Akademia Muzyki Ebertowski