Joanna Skorupska

Specjalistka od zajęć umuzykalniających.

Joanna Skorupska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej i Edukacji Muzycznej. Jako dziecko miała wiele pasji, muzyka była przez wiele lat tylko jedną z nich. Do szkoły muzycznej trafiła dopiero w wieku 16 lat, a wcześniej miała okazję uczyć się gry na instrumencie oraz śpiewu wyłącznie w domu oraz w ognisku muzycznym. Właśnie w muzyce odnalazła prawdziwą pasję i postanowiła związać swoje życie z edukacją. Jak sama mówi: „Zakochałam się również w śpiewie chóralnym widząc w nim sposób na życie, relaks, spotkania z przyjaciółmi i lekarstwo na wszelkie choroby”. Przez kilka lat była związana z Duszpasterstwem Akademickim św. Rocha przy Politechnice Poznańskiej, gdzie prowadziła Akademicką Scholę. Jest absolwentkom Studium Organistowskiego w Gnieźnie, dzięki któremu do dziś może służyć Bogu i ludziom. W 2014 roku została asystentką Magdaleny Szcześniewskiej, w chórze Soli Deo przy parafii Świętej Trójcy na Dębcu w Poznaniu.

„Zależy mi na rozwoju dzieci. Uważam, że są one naszą przyszłością. Poprzez swoją aktywność próbuję zmienić wizerunek edukacji muzycznej w Polsce. Zależy mi na tym, aby muzyka wpisała się w codzienność każdej rodziny. Aby wyjście do opery, czy filharmonii było przemiłym rytuałem i miejscem spotkań, a włączenie płyty z dobrą muzyką normalną czynnością po powrocie do domu – bo kiedy obcujemy z muzyką, stajemy się lepszymi ludźmi.

Od września 2017 roku pracuję w Społecznej Szkole Muzycznej im. E. E. Gordona w Poznaniu, w Szkole Podstawowej im. J. Gibowskiego w Grzebienisku oraz w prywatnym przedszkolu FISTASZKI.

W swojej pracy staram się wykorzystywać różne metody, teorie i narzędzia. Zajęcia umuzykalniające w Akademii Muzyki Ebertowski są dla mnie miejscem niesamowitych spotkań z dziećmi i rodzicami, pełnymi muzycznych inspiracji i radości. Chęć obcowania z muzyką jest pierwszym krokiem do sukcesu, a każdy kolejny krok daje nadzieję na lepszą – muzyczną przyszłość.

 

Joanna Skorupińska Akademia Muzyki Ebertowski