Daniel Ebertowski

Akademia Muzyki Ebertowski stworzona została dla dzieci, bo to one i ich rozwój są dla nas najważniejsze. Zapraszamy do kolorowego świata muzyki!

Jako wykształcony muzyk, pedagog i tata trójki dzieci, poszukiwałem miejsca, gdzie dzieci mogłyby poznawać muzykę, bogaty świat dźwięków i różnych instrumentów. Właśnie dzięki swoim najmłodszym pociechom, przekonałem się, że umuzykalnianie dzieci jest moim powołaniem. Dlatego postanowiłem, że stworzę miejsce, do którego chciałbym zabrać swoje córki. Miejsce, w którym dzieci będą mogły rozwijać swoje naturalne predyspozycje do muzyki, pod okiem wykształconych nauczycieli w danym kierunku. Moim marzeniem jest, aby każdy z naszych „małych studentów” odbierał muzykę i sztukę, jako formę naturalnego dialogu w społeczeństwie i swoim przyszłym dorosłym życiu.

Swoją edukację muzyczną rozpocząłem w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. F. Chopina w Miastku w klasie saksofonu. Kolejnym etapem było Państwowe Liceum Muzyczne im. G. Bacewicz w Koszalinie również w klasie saksofonu. Jestem absolwentem Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, wydziału Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej w zakresie sztuki muzycznej, kierunek jazz i muzyka estradowa. Tytuł magistra uzyskałem w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na specjalności Dyrygentura Orkiestr Dętych.

Moje muzyczne wykształcenie poparte jest wieloletnią praktyką – jestem saksofonistą i multiinstrumentalistą, a także Kapelmistrzem Orkiestry Dętej Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego działającej przy Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie. Uczę tam również dzieci i młodzież gry na instrumentach dętych. Staram się aktywizować młodych ludzi do uczestnictwa w życiu kulturalnym w ich własnym środowisku. Ponadto, brałem udział w warsztatach i kursach mistrzowskich prowadzonych przez najlepszych muzyków z kraju i z zagranicy. Swoje umiejętności szlifowałem w wielu big bandach, orkiestrach, zespołach rozrywkowych i kameralnych, koncertując w Polsce i Europie. Grałem w wielu zespołach, które towarzyszyły takim artystom jak: Krystyna Prońko, Ewa Bem, Henryk Miśkiewicz, Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Wodecki, Hanna Banaszak i wielu innych.

Jestem członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki oraz zarządu Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Da Capo z Tarnowa Podgórnego. Obecnie pracuję nad swoją solową płytą.

Daniel Ebertowski